לייעוץ והזמנות – 077-3013439

גאוט וגנטיקה

גאוט

לגנטיקה יש משקל משמעותי בהתפתחות הגאוט אבל האם הגנטיקה היא גזירה משמים או שיש מה לעשות בנושא?

לא פעם ילדים להורים הסובלים מגאוט יסבלו גם הם מרמות גבוהות של חומצת שתן ומהתקפי גאוט חוזרים ונשנים, וכך כמובן הם גם יהיו חשופים לנזקי חומצת שתן שעלולה לפגוע במפרקים ואף באיברי הגוף השונים.
“הגנטיקה טוענת את האקדח, אורח חייך לוחץ על ההדק” –ד”ר מהאמת אוז

על גאוט וגנטיקה

האם יש לנו שליטה כלשהי על גנטיקה או שמא זוהי גזירת גורל?

נכון, גנטיקה אנו לא יכולים לשנות אך מאידך יש בכוחינו להאיץ או לחלופין לעקב תהליכים גנטים.
כך למשל, בחירה בתזונה לקויה ובחירה באורח חיים לא נכון יאיץ את אותה הנטייה הגנטית להצטברות חומצת שתן; אורח חיים נכון ובריא ומצד שני שמירה עליו יעזרו לך מאוד למנוע את אותה הצטברות של חומצת שתן הרסנית וירחיקו אותנו מהתפרצות גאוט ומתופעות הלוואי ההרסניות שהיא טומנת בחובה.

בדומה לעובדה שאם הורה סובל מנטייה להשמנת יתר, ילדיו, אפילו אם ירשו מבנה גוף דומה לשלו, לא בהכרח יסבלו מעודף משקל כל עוד הם יקפידו על תזונה ואורח חיים נכון בריא. כך גם בעניין הגאוט, ילדים להורים הסובלים ממחלת גאוט לאו דווקא יסבלו מרמות גבוהות של חומצת שתן במידה ויקפידו על תזונה נכונה ואורח חיים נכון.

טיפול מונע בגאוט

היות ואני מאמינה שמודעות היא הכלי החזק ביותר לרפואה מונעת, המלצתי היא שאם אתם סובלים מגאוט ויש לכם ילדים מעל לגיל 35 או לחלופין הורים מבוגרים, בקשו מהם לבדוק בבדיקות הדם הבאות גם את רמות חומצת השתן בדם (אפילו אם מעולם הם לא סבלו מכאבי גאוט).
במידה ורמות חומצת השתן אצלם עולות על 7 עליהם להיות מודעים לסיכון אליו הם חשופים ולנזקים שעלולה חומצת השתן לגרום לגופם. תוכלו לשתף אותם בספר זה ולהעביר להם את סדרת הסרטונים שיצרתי בנושא הגאוט וכך, בעזרת תזונה מותאמת, מודעות, אימוץ אורח חיים נכון ונטילת תוספים, במקרים מסוימים, הם יוכלו למנוע נזק לגופם ולמנוע כאבים וסבל עתידיים.

כתבות נוספות

אני רוצה לשאול שאלה
1
יש לך שאלה על גאוט?
היי,
איך אוכל לעזור לך?
Powered by
Secured By miniOrange